Egy brit designer csapat olyan térképet készített Liverpoolban, amelyen az országokat, városokat, nevezetességeket neveik helyett dalok címeivel, vagy szövegének részletével írták le.
A több, mint 1200 név - ami felkerült a "World Song Map"-re, ahogyan alkotói nevezik - nem feltétlenül tartalmazza a hely nevét, elképzelhető, hogy csupán az alkotók asszociációs játékának eredménye.
Könnyű ugyanis az olyan nagyvárosokat, mint New York (Frank Sinatra: New York, New York), vagy olyan országokat, mint Kína (David Bowie: China Girl), Oroszország (Beatles: „Back in the U.S.S.R.“) dallal jelölni, na de mi van az Északi-sarkkal vagy Magyarországgal?
Itt jött az asszociáció és a kutatómunka, amely 8 hónapig folyt a liverpooli Dorothy designstúdióban. Az eredmény pedig szerintem fantasztikus lett. Joy Divison Isolation számát kapta Észak-Korea, LCD Soundsystem Losing my Edge (Elvesztem a peremem vagy vmi hasonló lehetne) számával pedig az Északi-sarkot írták le.
S nem fogjátok elhinni, hogy Magyarország mit kapott? Egy Beatles szám címét: Here There and Everywhere. :-) Itt ott és mindenhol! Hát igen, jól látják a kreatív angolok, nincs hely a világon, ahol legalább egy magyarral ne futnál össze.
Ha valaki arra adná a fejét, hogy megvásárolja a térképet és végighallgatja a világot, akkor 73 órára lesz szüksége.
Fotó forrása: Dorothy designstúdió
A 60x80 cm-es térképet a Dorothy designstúdió weboldalán itt megvásárolhatja bárki és a világ valamennyi pontjára kiküldik. A négyszínű, hagyományos térkép 25 font és postaköltség, míg egy régiesített, litho technikával készült pedig 35 font és postaköltség.
Igazán kiváló ajándék utazóknak, zenerajongóknak, de azoknak is, akik valami különleges darabra vágynak a lakásukban.